• Sempozyum Başlangıç Tarihi
    16 Mart 2023
  • Sempozyum Bitiş Tarihi
    19 Mart 2023

Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Pandemi sebebiyle yer değişikliği yapmak zorunda kaldığımız sempozyumumuzu bu yıl tekrar Antalya'da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. KLİVET'in uzun yıllardır hem öğrenelim hem dinlenelim konseptinde gerçekleştirdiği ve memnuniyetle karşılanan bu konsepte dönmek bizim de daha keyifli bir çalışma yapmamıza sebep oluyor.

Bu yıl 11. sini gerçekleştireceğimiz sempozyumumuzun konusunu bu yıl ''Klinik Tanı'' olarak belirledik. Bir çok yönden detaylarıyla ele alacağımız konuları dünyada konusunda söz sahibi olan konuşmacılarımız sizlere aktarmak ve tartışmak için ülkemize gelecekler. Her yıl olduğu gibi sektörümüzdeki gelişmeleri de katılımcı firmalarımızdan dinleyeceğiz.

Sempozyum ve kongreler aynı zamanda mesleğimizin dinamizmi için de çok kıymetli çalışmalardır. Bu sayede yurdun değişik yerlerinden gelen meslektaşlarımız hem hasret giderir hem de kliniklerindeki çalışma ortamlarını geliştirebilmek için olanaklar bulurlar. Yoğun çalışma programı olan biz veteriner hekimler için bu tür organizasyonların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Derneğimiz uzun yıllardır sektör paydaşlarıyla el ele vererek meslektaşlarımızın hak ettiği kalitede organizasyonlar düzenlemektedir. Kendimizi her seferinde daha iyisini yapmaya odaklayarak yenilikleri takip ediyoruz.

Bu yıl da sizleri tüm bu fırsatlardan yararlanmak üzere 11. Bahar Sempozyumumuza Antalya'ya davet etmekten büyük keyif alıyorum.

Saygılarımla,

Tarık Akan
KLİVET Başkanı

Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler ve paydaşlarımız;

3 yıl aradan sonra sizleri tekrar Belek /Antalya Susesi Otel’de ağırlayacağımız Klivet XI. Bahar Sempozyumunu "Kedi ve Köpeklerde Tanı" başlığıyla gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktayız.

Son yıllarda veteriner tıp alanındaki gelişmeler ve tanı yöntemlerinde kullanılan alet ve ekipmanların ülkemizdeki ürün çeşitliliğinin artışına paralel olarak kliniklerimiz çok daha donanımlı hale geldi. Tanıya giden yolda en önemli yardımcımız olan radyolojik incelemeleri ve kan testlerini kliniklerimizde yapıp kısa sürede sonuç elde etme imkanına sahip olduk. Ancak, rutin klinik işlemler haline gelen bu testlerin yorumlanmasında zaman zaman her klinisyenin zorlandığı vakalar da karşımıza çıkmaktadır. Buradan yola çıkarak; siz değerli katılımcılar için kan sayımı, kan sitolojisi, karaciğer ve böbrek hastalıkları, hormonal hastalıklar, asit-baz parametrelerin değerlendirilmesi, kanama bozuklukları, röntgenlerin doğru değerlendirilmesi gibi bir çok konuda interaktif vakalarla zenginleştirilmiş dopdolu bir bilimsel program hazırladık. Her sene olduğu gibi yurt dışından, konusunda uzman dünyaca ünlü konuşmacılar bizlerle olacak. Tekrar bir arada olup "Klinik Tanı" hakkında her şeyi konuşup öğrenmek için sizleri Klivet XI. Bahar Sempozyumumuza bekliyoruz.

Saygılarımla,

Ümit Örs
Veteriner Hekim
Sempozyum Başkanı